KKW Nexelo Wałbrzych na podium w Mrągowie

KKW Nexelo Wałbrzych na podium w Mrągowie

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski MTB w Mrągowie, zawodnicy KKW Nexelo Wałbrzych stają na podium.

  • 1m- Mistrz Polski kat. Cyklosport - Bartosz Łysak
  • 2m. Junior Młodszy - Filip Brzóska (wyścig dodatkowy, o Puchar Prezesa PZKol)
  • 3m. Juniorka Młodsza - Wiktoria Hejman (wyścig dodatkowy, o Puchar Prezesa PZKol)

Był to udany i docelowy start sezonu dla zawodników kategorii Junior i Starszych. Dla zawodników kat. Junior Młodszy był to ostatni sprawdzian przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której 4 sierpnia będą walczyć o tytuły MP w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki zawodników zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami trenerów, jedynie pechowy upadek pozbawił nas prawie pewnego złotego medalu w sztafecie młodzieżowej. Filip zaliczył upadek na początku swojej zmiany, dobiegł prawie całą rundę do strefy zmian i Wiktoria ruszyła na swoją zmianę jako ostatnia zawodniczka. Po naprawie defektu i dobrej walce Wiki i Filipa, zakończyli wyścig na 4 miejscu. Analizując czasy czystego okrążenia Filipa (najszybszy czas pośród mężczyzn) i Wiktorii (2 najszybsze czasy wśród kobiet) wskazuje, że bez pechowego upadku, zdobyli by złoty medal z bezpieczną przewagą.

Wszyscy zawodnicy, biorąc pod uwagę stan przygotowań i różne kontuzje które przydarzyły się w kluczowej części sezonu (Martyna, Julka, Dorota) pojechali na maksimum swoich możlwości. Pozytywnie zaskoczył nas Adam Sazanowicz, którego wynik przewidywałem na okolice 30m  a dojechał na 20 pozycji. Jest to jego najlepszy wynik w starciu z Juniorami w Polsce w tym roku.


Copyright © 2013 Nexelo, wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: