Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1

Pierwszy start na Pucharze Czech (ČP XCO MTB Praha UCI/C1) w tym roku dla większości zawodników KKW Whyte Nexelo Wałbrzych oznaczał starty z dalekich pozycji startowych- ze względu na przejście z młodszych kategorii bez punktów Pucharu Czech z zeszłego roku.

Puchar Czech, UCI C1 1 KKW Nexelo Whyte Wałbrzych 22

Przy dużej ilości zawodników startujących w Czechach (np. kat. Młodzik 90 zawodników vs. 40 zawodników na ostatnim Pucharze Polski) oraz charakterystyce trasy, która głównie złożona była z wąskich na 1 rower singletracków, każda pozycja zdobyta ponad pozycję startową była sukcesem.

Dla zawodników kategorii Młodzik był to pierwszy start na tak dużej imprezie, z tak dużą konkurencją. Ich zadanie polegało głównie na bezpiecznym dotarciu do mety i zdobywaniu doświadczenia w sportowej rywalizacji na tym poziomie.


Puchar Czech, UCI C1 KKW Nexelo Whyte Wałbrzych

W starszych kategoriach liczyła się każda zdobyta pozycja, najlepiej to zadanie udało się Filipowi Brzósce, który po starcie z około 80 pozycji zameldował się na mecie 37. Oznacza to, że w kolejnej edycji Pucharu Czech będzie ustawiony na 37 pozycji.

Zawodnicy KKW WHyte Nexelo Wałbrzych walczą do samego końca, czego przykładem jest zawodniczka Natalia Jeruzalska startowała z 1 rzędu, dzięki punktom rankingu UCI zdobytym w zeszłym sezonie. Niestety w pierwszym zakręcie doszło do kraksy, w której Natalia uszkodziła rękę. Kontynuowała jazdę przez jeszcze jedno okrążenie, ale ze względów bezpieczeństwa i ryzyko upadku na trudnych zjazdach podjęliśmy decyzję o wycofaniu z wyścigu. jak sama Natalia  mówi

"Po starcie znalazłam się wywrotce, jak wstałam to rozglądałam się w poszukiwaniu swojego roweru, niestety upadlam pechowo i w kolejnych etapach wyścigu odczuwałam skutki upadku w postaci stłuczonego nadgarstka, niestety ból był na tyle duży, że ze wzgpędów bezpieczeństwa zeszłam z trasy".

Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych na Pucharze Czech, UCI C1

Copyright © 2013 Nexelo, wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: