Nexelo obecne na Mistrzostwach Świata UCI Gran Fondo we francuskim Albi.

Nexelo obecne na Mistrzostwach Świata UCI Gran Fondo we francuskim Albi.

Zespół NTS Nexelo w składzie: Bogumiła Matusiak, Robert Horodecki, Franciszek Harbacewicz, Sławomir Chrzanowski oraz Jan Zugaj startuje w Mistrzostwach Świata UCI w kat.Masters. Starty planowane są od 24.08 do 27.08.2017r.

W tym czasie we francuskim Albi rozegrana zostanie indywidualna jazda na czas, sztafeta drużyn narodowych, oraz wyścig ze startu wspólnego będący kluczowym punktem całej imprezy.

Zawodnicy teamu Nexelo koncentrują swoją uwagę na niedzielnym wyścig ze startu wspólnego. Każdy z nich włożył bardzo wiele pracy w przygotowania, które umożliwiły start w tej imprezie. Zdobycie możliwości startu na Mistrzostwach Świata wiązało się ze zdobyciem odpowiedniej ilości punktów w rundach eliminacyjnych na całym świecie. Nasi zawodnicy jeszcze na dwa tygodnie przed wyjazdem do Albi walczyli o punkty na bardzo wymagającej trasie w Danii, która obfitowała w krótkie, strome podjazdy, a całość rywalizacji utrudniał silny wiatr, a także bardzo długi dystans – ponad 170km.

Mistrzostwa Świata w Albi gromadzą czołówkę najlepszych światowych zawodników kategorii Masters. Wyścig rozgrywany jest w malowniczym rejonie Tarn na południowym-zachodzie Francji. Profil trasy gwarantuje mocną selekcję zawodników – obfituje w trudne, strome podjazdy i prowadzi po wąskich, wymagających drogach. Runda wyścigu jest bardzo wymagająca technicznie, przez co nie pozwala stracić koncentracji w trakcie całego czasu trwania rywalizacji, ponieważ wąskie i kręte drogi okolic Albi z pewnością będą kolejnym czynnikiem mającym duży wpływ na selekcję w peletonie. Pewnym jest, że nasi zawodnicy będą musieli jechać czujnie z przodu peletonu aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i kraks, a także nie narażać się na utratę sił poprzez gonienie czołówki po każdym zakręcie.

NTS Nexelo startuje na Mistrzostwach Świata w nowych, specjalnie stworzonych na tę okoliczność, strojach w barwach narodowych uszytych w najwyższych standardach przez firmę Verge.

Nasi zawodnicy mogą liczyć na wsparcie ze strony Nexelo w odpowiednim przygotowaniu do startu bezpośrednio w miejscu organizacji imprezy.

Copyright © 2013 Nexelo, wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: